Pápai Irgalmas Nővérek nyaralója, nevelőotthon sorsa

Ther Balázs (Balatonalmádi Aranyhíd Egyesület), Martinné Staszny Éva és Vincze Ilona (Káptalanfüredi Fürdőegyesület), illetve Benedict András (Honismereti és Városszépítő Kör) mutattak be közös prezentációt, ami egyben témaismertető kérés volt Antal László úr felé.
Az eseményen részt vett többek közt Fabó Péter polgármeter úr  és Berki Bálint, városunk főépítésze.

Antal László, mint az ingatlan tulajdonosának képviselője elmondta, hogy a pápai Irgalmas Nővérek nyaralójának felújítása nem szerepel a terveikben, annak állapota miatt ez racionálisan nem kivitelezhető, illetve az ingatlanhoz olyan kötődésük nincs, amely miatt ezt a felújítást a közeljövőben megvalósítani tervezték volna.
Antal úr beszédében fentiek ellenére nyitott volt. Kompromisszumos megoldásra törekednek, amennyiben a város, illetve annak lakói szeretnék a villát megmenteni, megújítani, ezért Délker-lnvest Kft. úgy döntött, hogy fél évig nem nyúlnak az épülethez, mely idő alatt a felújításban gondolkodó befektetőkkel konstruktívan fognak tárgyalni.

A megbeszélés prezentációja

Space: előre léteti a diát, visszatörlés: visszafelé lépteti a diát ctrl+shift+F teljesképernyős diavetítés.